Archiv pro měsíc: Květen 2011

Takový byl “Ženijní den 2011″

V sobotu 21. května 2011 proběhl tradiční zahajovací den sezóny vojenského muzea v Lešanech. V ukázkách se prezentovala historická vozidla z VHU a AČR. Předváděcí ukázky vozidel byly doprovázeny i dobovými ukázkami akcí.

Rubriky: Archiv zpráv, Co jinde najdete také, Nezatříděné | Napsat komentář

Pochod Praha – Prčice

V sobotu 21. května se uskuteční 46. ročník tradičního pochodu Praha – Prčice. Start bude možný z nejrůznějších míst. Nejblíže takové v okolí bude v Týnci nad Sázavou, Benešov, Bystřice u Benešova, Pikovice. Podrobnosti lze nalézt na stránkách pochodu.

Rubriky: Archiv zpráv, Co jinde najdete také, Komentáře, Nezatříděné | Komentáře nejsou povoleny

Ženijní den

S otevřením návštěvní sezóny ve Vojenském muzeu v Lešanech bude v sobotu 21. května 2011 pořádán den ženijního vojska a to s ukázkami od 10:30. Podrobnosti na stránkách Vojenského historického ústavu.

Rubriky: Archiv zpráv, Co jinde najdete také, Komentáře, Nezatříděné | Komentáře nejsou povoleny

Svátek matek

V sobotu 7. května se uskuteční od 19:00 hodin oslava svátku Dne matek v hasičské klubovně na Větrově. Obdobně se oslava uskuteční v hostinci U Kloubských ve Vysokém Újezdě.

Rubriky: Archiv zpráv, Komentáře, Nezatříděné | Komentáře nejsou povoleny

Jaké byly čarodějnice 2011?

Letos vyšel 30. duben na sobotu. To po několika letech umožnilo více pohody a klidu při oslavě pálení čarodějnic, než bývá zvykem, jestliže tento den vychází na pracovní den v týdnu, což předznamenává příjezd na oslavu, přípravu máje v hektickém … Celý příspěvek

Rubriky: Archiv zpráv, Komentáře, Nezatříděné | Napsat komentář